w

Wielki Mur Chiński znika z powierzchni Ziemi

Zniszczenia Wielkiego Muru Chińskiego.
podroze.onet.pl

Dodatkowe zagrożenia

Na turystach oraz okolicznych mieszkańcach nie kończą się zagrożenia. Kolejnym z nich również jest działalność człowieka. Chodzi o kopalnie miedzi i niklu, które regularnie naruszają konstrukcję fortyfikacji. Co ważne, często są one nielegalne.

Powstają bez uzgodnień z konserwatorami zabytków i sprawiają, że Wielki Mur Chiński jest nie tylko niszczony, ale i staje się dla ludzi coraz bardziej niebezpieczny. Na szkodę muru działa także przyroda.

Deszcze i wiatry sprawiają, że mur się po prostu kruszy. Z kolei rozrastające się drzewa i ich silne korzenie powodują rozsadzanie muru na różnych odcinkach – bez pomocy wkrótce mur zniknie.

Zobacz także:  Ciekawostki o świętach na przestrzeni setek lat

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.