w , ,

Zostaw swój zegar biologiczny w spokoju

Kobieta o poranku w białej pościeli.

Nasz naturalny zegar biologiczny powinien skłaniać nas do tego, byśmy zrywali się z łóżka wczesnym rankiem i chodzili spać po zmroku. W dobie powszechnej elektryzacji czy prac zmianowych wydaje się to być dla wielu z nas niemożliwe.

Niektórzy wybierają nocny tryb życia, inni są zmuszeni do tego, by go prowadzić. Eksperci uważają jednak, że robiąc to szkodzimy swojemu zdrowiu psychicznemu. Z badań wynika, że duża aktywność nocą może pogłębiać stany lękowe czy depresję.

Na łamach JAMA Psychiatry ukazały się badania, które dla większości z nas powinny być swego rodzaju przestrogą, że przy tym, co stworzyła natura, lepiej nie kombinować… Nawet jeśli wymaga tego nasz szef!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.