w , ,

Znamy przyczynę otyłości

Burger i frytki na stole.

Znani naukowcy uważają, że przyczyna otyłości nie leży w tym, że spożywamy zbyt duże ilości jedzenia. Ich zdaniem problem nie leży także w braku sportu. Zdaniem badaczy za nadmierne kilogramy ma odpowiadać jakość tego, co jemy.

Problem wydaje się być szczególnie ważny w czasach, gdy około 40% dorosłych Amerykanów zmaga się z nadwagą. Otyłość staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych Polaków.

Coraz więcej badań ukazuje również, jak duży wpływ na inne choroby ma otyłość. W licznych publikacjach powiązano ją ze zwiększonym ryzkiem udaru mózgu, problemów z układem krwionośnym, cukrzycą, a nawet z kilkoma rodzajami nowotworów!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.