w , ,

Frutarianizm jest szkodliwy

Owoce - ananas, śliwki, kiwi, grejfrut, limonka.

Według badań diety roślinne są dla nas bezpieczniejsze od tych opartych na mięsie. Jednak eksperci pokazują, że w przypadku frutarianizmu sprawa wygląda nieco inaczej. Tak duże ilości owoców mogą być szkodliwe dla zdrowia.

W ostatnich latach wzrosła popularność diet, które w dużej mierze opierają się na roślinach. Początkowo popularny był głównie wegetarianizm, opierający się na eliminacji mięsa. Z czasem dołączył do niego weganizm – jego wyznawcy nie jedzą żadnych produktów odzwierzęcych.

Dzisiaj znamy także frutarian, którzy jedzą tylko owoce, fleksitarian, którzy od czasu do czasu pozwalają sobie na zjedzenie mięsa czy owowegetarian, którzy dopuszczają możliwość spożywania jajek. Niektórzy z nich mocno sobie szkodzą.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.