w ,

Jeśli będziesz pił to codziennie, będziesz żył wiecznie

Jeśli będziesz pił to codziennie, będziesz żył wiecznie
twitter.com, dlaczego warto pić wodę?


Dlaczego warto pić wodę? Nie wyobrażamy sobie życia bez wody. Wielu wie, czym grozi jej niski poziom w organizmie. Ale czy wiesz jakie korzyści płyną z jej picia? Przedstawiamy pozytywne aspekty, jakie niesie za sobą picie wody!

Jeśli będziesz pił to codziennie, będziesz żył wiecznie
żródło: twitter.com, Dlaczego warto pić wodę?

Dlaczego warto pić wodę?

Dostarcza tlenu całemu organizmowi. To bardzo ważna funkcja, biorąc pod uwagę, że krew składa się w ponad 90% z wody. Ponadto jest odpowiedzialna za przenoszenie tlenu do różnych części ciała.

Tworzy ślinę i śluz

Tworzy ślinę i śluz. Ta funkcja może wydawać się nieistotna. Nic bardziej mylnego. Dzięki ślinie możliwe jest trawienie pokarmów. Ponadto powoduje to brak suchości w ustach. Picie wody ułatwia dbanie również o higienę ust.

Równowaga

Równowaga płynów ustrojowych. Takie działania jak trawienie, krążenie czy utrzymanie temperatury ciała są dzięki temu wykonywane prawidłowo.

Kalorie

Woda kontroluje ilość spożywanych kalorii. Nie przyczynia się bezpośrednio do procesu chudnięcia, jednak pijąc wodę uczucie sytości pojawia się szybciej. Szklanka tego napoju jest na pewno lepszą opcją niż kolorowe napoje gazowane.

Ból głowy

Łagodzi ból głowy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale bóle głowy mogą być spowodowane nieodpowiednim nawodnienie tkanki mózgowej. Tak więc picie wody może załatwić sprawę.

Skóra

Lepsza skóra dzięki wodzie? To możliwe. Skóra działa jak bariera ochronna przed czynnikami zewnętrznymi. Wszystko dzięki zawartości wody w niej. Więcej wody= lepszy stan skóry.

Nerki

Wspomaga prace nerek. Dzięki odpowiedniej ilości picia wody możliwe jest usuwanie toksyn z organizmu. Mocz jest wtedy zdrowszy. Nie prowadzi to do kamicy nerkowej.

Zaparcia

Dla tych, którzy mają problemy z zaparciem również zalecamy picie wody. Brak odpowiedniego poziomu nawodnienia prowadzi do wyciągania wody ze stolca, a co za tym idzie, powoduje problemy z wypróżnieniem.

Temperatura ciała

Regulacja temperatury ciała również jest możliwa dzięki wodzie. Gdy jest ciepło, woda paruje, wytwarzając pot. Dzięki temu jest nam chłodniej.

Składniki odżywcze

Woda to ważne źródło minerałów i składników odżywczych. Rozpuszczone w wodzie zapewniają pełną gamę niezbędnych substancji do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Kac

Ostatni punkt może ucieszyć osoby lubiące imprezować. Picie wody w imprezowy wieczór powoli zniwelować skutki niechcianego kaca.


Napisane przez Natalia Lewandowska

Studentka dietetyki, pełna pasji do sportu i zdrowego odżywiania. Jej entuzjazm wobec aktywnego trybu życia sprawia, że regularnie angażuje się w różnorodne formy aktywności fizycznej. Jednak to jej fascynacja kuchnią z całego świata wyróżnia ją spośród innych. Nie tylko kocha gotować, ale także eksperymentuje z nowymi składnikami i technikami gotowania, by odkrywać różnorodność smaków i wartości odżywcze. Jej determinacja i chęć dzielenia się wiedzą czynią ją inspiracją dla innych, zachęcając do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych i aktywnościowych.