w ,

Jeśli będziesz pił to codziennie, będziesz żył wiecznie

dlaczego warto pić wodę?
twitter.com, dlaczego warto pić wodę?


Dlaczego warto pić wodę? Nie wyobrażamy sobie życia bez wody. Wielu wie, czym grozi jej niski poziom w organizmie. Ale czy wiesz jakie korzyści płyną z jej picia? Przedstawiamy pozytywne aspekty, jakie niesie za sobą picie wody!

dlaczego warto pić wodę?
żródło: twitter.com, Dlaczego warto pić wodę?

Dlaczego warto pić wodę?

Dostarcza tlenu całemu organizmowi. To bardzo ważna funkcja, biorąc pod uwagę, że krew składa się w ponad 90% z wody. Ponadto jest odpowiedzialna za przenoszenie tlenu do różnych części ciała.

Zobacz także:  Goździki zwalczą bóle zębów

Tworzy ślinę i śluz

Tworzy ślinę i śluz. Ta funkcja może wydawać się nieistotna. Nic bardziej mylnego. Dzięki ślinie możliwe jest trawienie pokarmów. Ponadto powoduje to brak suchości w ustach. Picie wody ułatwia dbanie również o higienę ust.

Zobacz także:  Czas płynie Ci za szybko? Naukowcy mają sposób jak go spowolnić

Równowaga

Równowaga płynów ustrojowych. Takie działania jak trawienie, krążenie czy utrzymanie temperatury ciała są dzięki temu wykonywane prawidłowo.

Zobacz także:  Jak usunąć trudne plamy z ubrań?

Kalorie

Woda kontroluje ilość spożywanych kalorii. Nie przyczynia się bezpośrednio do procesu chudnięcia, jednak pijąc wodę uczucie sytości pojawia się szybciej. Szklanka tego napoju jest na pewno lepszą opcją niż kolorowe napoje gazowane.

Zobacz także:  Zdrowotne właściwości klementynek - 10 korzyści

Ból głowy

Łagodzi ból głowy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale bóle głowy mogą być spowodowane nieodpowiednim nawodnienie tkanki mózgowej. Tak więc picie wody może załatwić sprawę.

Zobacz także:  Sprawdź, jak za pomocą jedzenia redukować stres

Skóra

Lepsza skóra dzięki wodzie? To możliwe. Skóra działa jak bariera ochronna przed czynnikami zewnętrznymi. Wszystko dzięki zawartości wody w niej. Więcej wody= lepszy stan skóry.

Zobacz także:  Ta gra manipuluje naszymi zmysłami

Nerki

Wspomaga prace nerek. Dzięki odpowiedniej ilości picia wody możliwe jest usuwanie toksyn z organizmu. Mocz jest wtedy zdrowszy. Nie prowadzi to do kamicy nerkowej.

Zobacz także:  Co mówi o Tobie pozycja do spania

Zaparcia

Dla tych, którzy mają problemy z zaparciem również zalecamy picie wody. Brak odpowiedniego poziomu nawodnienia prowadzi do wyciągania wody ze stolca, a co za tym idzie, powoduje problemy z wypróżnieniem.

Zobacz także:  Robert Gryn - milioner, który się zakochał i wszystko sprzedał

Temperatura ciała

Regulacja temperatury ciała również jest możliwa dzięki wodzie. Gdy jest ciepło, woda paruje, wytwarzając pot. Dzięki temu jest nam chłodniej.

Zobacz także:  Nigdy nie zapominaj o jedzeniu tych 20 najzdrowszych potraw na świecie!

Składniki odżywcze

Woda to ważne źródło minerałów i składników odżywczych. Rozpuszczone w wodzie zapewniają pełną gamę niezbędnych substancji do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Zobacz także:  TOP10: najdroższe produkty spożywcze

Kac

Ostatni punkt może ucieszyć osoby lubiące imprezować. Picie wody w imprezowy wieczór powoli zniwelować skutki niechcianego kaca.

Zobacz także:  TOP10: najdroższe produkty spożywcze

dlaczego warto pić wodę?

Skąd się bierze wiatr? Wiele osób nie zna na to pytanie odpowiedzi

dlaczego warto pić wodę?

Ta pozycja podczas snu szkodzi twojemu zdrowiu. Sprawdź, jak prawidłowo spać