w , ,

Islandczycy potwierdzają: czterodniowy tydzień pracy działa

Praca przy stole.

Czterodniowy tydzień pracy to coraz częstszy postulat, który ma poprawić jakość życia pracowników i znacznie wpłynąć na ich wydajność. Jakiś czas temu głośno było o zmianach w zakresie czasu pracy w Hiszpanii.

Dzisiaj przyłączają się do nich również Islandczycy, którzy właśnie opublikowali wyniki dwóch potężnych eksperymentów. Były one przeprowadzane na przestrzeni 4 lat (między 2015 a 2019 rokiem). Badania miały sprawdzić, jak krótszy czas pracy wpływa na jej jakość.

Okazuje się, że zmniejszony czas pracy nie tylko nie pogarsza produktywności i wydajności pojedynczych pracowników, ale nie sprawia także, że jakość usług świadczonych przez dane przedsiębiorstwo w jakiś sposób się zmniejsza.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.