w , ,

Wynaleziono plaster na lekooporne bakterie

Opatrunek hydrożelowy.

Bakterie lekooporne, to zagrożenie, które w ciągu najbliższych 30 lat może zacząć zabijać nawet 10 milionów ludzi rocznie. Według szacunków, z ich powodu rocznie ponosi śmierć nawet 750 tysięcy ludzi. W przyszłości będą bardziej niebezpieczne niż nowotwory.

Wiele osób ginie ze względu na to, że dochodzi u nich do zakażenia ran pooperacyjnych czy powstałych w wyniku wypadków. Szwedzcy naukowcy znaleźli sposób na to, by poradzić sobie z tego rodzaju sytuacjami.

Stworzyli hydrożelowy plaster, który ich zdaniem, ma chronić przed zakażeniem bakteriami. W tym także superbakteriami, czyli tymi, które są odporne na antybiotyki. Ich wiedza w przyszłości może być bardzo przydatna dla ludzkości.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.