w , ,

Lista najgroźniejszych superbakterii WHO

Kilka posiewów superbakterii.

Superbakterie każdego roku przyczyniają się do śmierci około 23 tysięcy osób na świecie. Wszystko ze względu na to, że są lekooporne. To znaczy, że nie jesteśmy w posiadaniu antybiotyków, które byłyby w stanie sobie z nimi poradzić.

W związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia, czyli WHO (z ang. World Health Organization) postanowiła stworzyć listę superbakterii, które wymagają jak najszybszego wynalezienia leków, które pomogłyby je zwalczać.

Wszystkie bakterie, które znajdują się na liście uodporniły się na działanie określonych, znanych nam antybiotyków. W związku z tym zagrażają naszemu życiu oraz zdrowiu.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.