w , ,

Wszyscy Polacy ćwiczący powinni to przeczytać! To dotyczy Twoich włosów

Włosy, spięte w warkocz.

Wysiłek fizyczny doskonale wpływa na nasze samopoczucie oraz sylwetkę. Okazuje się jednak, że wypadanie włosów przez stres może być bezpośrednio związane z aktywnością fizyczną! Podczas intensywnego treningu w naszym organizmie dochodzi do licznych reakcji chemicznych.

W ich wyniku zostaje pobudzona praca metabolizmu czy układu hormonalnego, co ma wpływ nie tylko na utratę wagi czy poprawę samopoczucia, ale także na produkcję kortyzolu – hormonu stresu!

Duża ilość treningów sprawia, że nasz organizm zaczyna zachowywać się, jakby był w ekstremalnych warunkach. W związku z tym nierzadko dochodzi do łysienia, ponieważ ilość kortyzolu we krwi jest zbyt duża.

Dowiedz się, dlaczego nasze włosy są tak wrażliwe, jeśli chodzi o stres i sprawdź, jak możesz zaradzić nadmiernemu wypadaniu włosów przez treningi na siłowni, aerobik czy bieganie!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.