w , ,

Co się stanie z Twoim ciałem, jeśli odstawisz cukier? „Jak na detoksie od narkotyków”

Cukier w kształcie bałwanków.

Cukier normy jego spożycia oraz to, ile jest go w naszej diecie, to trudny temat z dietetycznego punktu widzenia. Coraz więcej mówi się bowiem o tym, że spożywamy zbyt dużą ilość cukru w stosunku do innych składników odżywczych.

Generalnie cukru, węglowodanów prostych, jest w naszej diecie znacznie więcej niż faktycznie potrzebujemy. Przyczynia się to do nadwagi, otyłości, ale także wielu chorób, które są z nimi bezpośrednio związane, jak miażdżyca, cukrzyca czy problemy z układem hormonalnym.

Warto zastanowić się nad tym, dlaczego spożywamy tak dużo cukru, choć wbrew pozorom, nie jest on nam aż tak potrzebny, jak wskazywałaby nasz chęć do spożywania go. Cukier jest dla nas tak silnym afrodyzjakiem, że często porównuje się go z narkotykami!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.