w , ,

Drzewa wspierają rozwój psychiczny dzieci

Drzewa wspierają rozwój psychiczny dzieci
unsplash.com

Jak drzewa wpływają na dzieci

Badacze postanowili przebadać w Londynie 3,500 dzieci w wieku od 9 do 15 lat. Na podstawie badań satelitarnych sprawdzono, gdzie spędzały one najwięcej czasu. Brano pod uwagę tereny zielone, skategoryzowane jako zadrzewione, wodne oraz trawiaste.

Okazało się, że drzewa sprawiają, że nastolatkowie są znacznie lepiej rozwinięci intelektualnie i o około 16% spada u nich ryzyko pojawienia się problemów behawioralnych czy psychicznych.

Całe badanie wymagało wiedzy z zakresu statystyki, ponieważ to głównie na niej opierali się badacze. Co ciekawe, okazało się, że pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne mają drzewa, ale wtedy, gdy występują stosunkowo gęsto.

Zobacz także:  Jak wzmocnić odporność? Jedz te potrawy!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.