w , ,

Drzewa wspierają rozwój psychiczny dzieci

Drzewa wspierają rozwój psychiczny dzieci
unsplash.com

Nierówności na łonie natury

Okazuje się, że samo przebywanie na świeżym powietrzu jest korzystne, ale nie zawsze w jednakowy sposób. Woda czy tereny trawiaste nie powodują większych zamian, które są dostrzegane w kontekście zdrowia psychicznego.

Zobacz także:  W koreańskich szkołach nie będzie już nauczycieli

Drzewa okazują się być kluczowe, jeśli chcemy zadbać o prawidłowy rozwój młodych osób, które wkraczają powoli w dorosłe życie i kształtują swoje osobowości. Tereny trawiaste wydają się być niezwykle ciekawe, ale nie notują większych zmian w psychice dzieci.

Woda nie powoduje ich właściwie wcale. Naukowcy nie wiedzą, skąd biorą się tak duże nierówności. Badacze zwrócili także uwagę na to, że zadrzewione tereny występują raczej w bogatych dzielnicach. Te biedne mają ich znacznie mniej, ale na kondycję psychiczną dzieci z tych miejsc może wpływać również ewentualne ubóstwo.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.