w , ,

Gry to jednak nie trening mózgu online

Komputer, który można wykorzystać, by zrobić trening mózgu online.
unsplash.com

Szczegóły eksperymentu

Całe badanie zostało przeprowadzone na platformie internetowej a uczestnicy mogli się do niego zgłaszać, wypełniając internetowy kwestionariusz osoby. Znajdowały się w nim pytania dotyczące ich nawyków w związku z grami.

Pytano także o to, jak zdaniem uczestników trening mózgu online wpływa na nasze umiejętności. Uczestnicy mieli wymienić korzyści, płynące z korzystania z danego oprogramowania czy gry. Ponad tysiąc użytkowników zaznaczyło, że regularnie korzysta z konkretnych gier od co najmniej ośmiu miesięcy.

Zobacz także:  Jedwab z nanocząsteczkami schłodzi skórę nawet o 12 stopni

Następnie uczestnicy wypełniali testy, które składały się z 12 części. Miały ocenić ich sposób rozumowania, pamięć i umiejętności komunikacyjne. W niektórych zadaniach mieli także znajdować określone wzorce i korzystać z orientacji przestrzennej.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.