w , ,

Iluzja Delboeufa – fałszywy obraz talerza

Koło w wielkim okręgu i koło w małym okręgu.
r-bloggers.com

Kim był Josepha Delboeuf

Joseph Delbouf był naukowcem, który żył w XIX wieku. Zajmował się różnego rodzaju eksperymentami i odkrył jedną z najpopularniejszych dzisiaj iluzji optycznych, która ma niezwykły wpływ na nasze postrzeganie zawartości talerzy.

Mężczyzna dowiódł, że postrzegamy poszczególne rzeczy przez pryzmat tego, co znajduje się wokół nich, ich otoczenia. Udowodnił to na przykładzie dwóch okręgów tej samej wielkości, które wydawały się być inne, gdy jeden z nich był umieszczony w większym okręgu a drugi w mniejszym.

Iluzja Delboeufa opiera się na dokładnie tym samym założeniu, ale odnosi się nie stricte do optyki, ale do tego, w jakich ilościach spożywamy jedzenie. Pokazuje, jak łatwo nasz mózg może manipulować naszym postrzeganiem.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.