w , ,

Iluzja Delboeufa – fałszywy obraz talerza

Talerze wypełnione jedzeniem.
unsplash.com

Sztuczki optyczne

Iluzja Delboeufa czy kontrastowy talerz to nie jedyne sztuczki, które oddziałują na nasz umysł, gdy jemy. Warto jednak wiedzieć, że możemy wykorzystać je na naszą korzyść. Jak ro zrobić?

Wystarczy, że będziemy świadomie z nich korzystać! Najlepiej wybierać niewielkie talerze, z cienką obwódką i w białym kolorze. Będą kontrastowały z otoczeniem i jedzeniem, które się na nich znajduje.

Dodatkowo, jeśli chcemy schudnąć, to powinniśmy nakładać na talerz wiele warzyw – mają mało kalorii, więc od nich nie tyjemy a sprawiają, że wydaje nam się, że mamy dużą ilość jedzenia na talerzu. Jeśli chcemy schudnąć, to powinniśmy działać odwrotnie.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.