w , ,

Iluzja Delboeufa – fałszywy obraz talerza

Błękitny talerz, na którym jest kawałek pomarańczy.

Wielkość ma znaczenie

Iluzja Delboeufa ma ogromny wpływ na współczesną psychodietetykę i na pracę z osobami, które walczą z nadmierną ilością kilogramów bądź z różnego rodzaju zaburzeniami odżywiania.

Okazuje się bowiem, że nie tylko grubość obwódki talerza ma ogromne znaczenie. Niezwykle ważne wydaje się być także to, jakich talerzy używamy do serwowania posiłków.

Zobacz także:  Sprawdź, czego nie robić po przebudzeniu się! To poprawi twój dzień

Jeśli są one mniejsze, to od razu nakładamy mniejszą ilość jedzenia a wydaje nam się, że jest go dość dużo. Gdy talerze są duże, to nakładamy więcej jedzenia, ponieważ wciąż wydaje nam się, że jest go za mało.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.