w , ,

Jak zbudować trwały związek, oparty na solidnych filarach

Para, trzymająca się za ręce.
unsplash.com

Pełne zrozumienie, ale nie pobłażanie

Zrozumienie oznacza uświadomienie sobie znaczenia danego zachowania czy braku danej reakcji. W praktyce, zrozumienie w związku polega na tym, że nie uznajemy danego zachowania za nieakceptowalne tylko dlatego, że według nas jest ono niesłuszne.

Zrozumienie oznacza chęć poznania sposobu myślenia drugiej osoby i wnikliwej analizy tego, skąd ono wynika. To naprawdę wiele ułatwia w relacji! Jak zbudować trwały związek? Poprzez nieustanną próbę zrozumienia drugiej osoby!

Przykładowo, jeśli nasz partner ma problem z wyrażaniem uczuć, to zamiast go z tego powodu atakować, lepiej zrozumieć, jaki jest powód jego zachowania i wówczas wdrożyć odpowiednie działanie.

Zobacz także:  Konfitura z aronii: przepis i właściwości zdrowotne

Trzeba jednak mieć świadomość tego, że pewnych rzeczy w związku nigdy nie należy akceptować i szukać ich wytłumaczenia. Chodzi tutaj o każdy przejaw przemocy – zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Tego rodzaju zachowaniom absolutnie nie pobłażamy.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.