w , ,

Jak zbudować trwały związek, oparty na solidnych filarach

Zakochani, siedzący na brzegu oceanu.
unsplash.com

Ucz się rozmawiać

Być może większość osób oburzyłoby się teraz i powiedziało, że przecież potrafimy rozmawiać. Ale czy na pewno? Rozmowa, to nie tylko wysyłanie sobie wzajemnych komunikatów, odbieranie ich i pozwalanie, by po prostu niknęły w przestrzeni.

Rozmowa, to najbardziej solidny filar trwałej relacji, który może stać się jednocześnie jej największym problemem. Wiele osób postrzega bowiem rozmowę, jako wymianę informacji o tym, co działo się w danym dniu, co się nie stało, a co miało się stać.

Czy taka rozmowa pomoże nam znaleźć odpowiedź na pytanie, jak zbudować trwały związek? Absolutnie nie! Już tłumaczymy dlaczego. W rozmowie pomiędzy partnerami powinny panować dwie bardzo ważne zasady, jakimi są zaangażowanie oraz brak lekceważenia.

Zobacz także:  Mity i fakty o odchudzaniu- zobacz, co jest nieprawdą

Pierwsza oznacza, że należy podejmować temat, jaki porusza nasz partner. Nawet, jeśli nie ma on dla nas znaczenia – jeśli go poruszył, to znaczy, że jest dla niego ważny. Nie należy także lekceważyć słów ukochanej osoby. Jeśli dzieli się z nami swoimi refleksjami czy przeżyciami, to warto podejść do nich z szacunkiem.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.