w , ,

Jak zbudować trwały związek, oparty na solidnych filarach

Kobieta, obejmowana przez mężczyznę w łóżku.
unsplash.com

Wyrzuć telewizor z sypialni

Wydaje Ci się, że telewizor w sypialni, to świetna atrakcja? W końcu możemy oglądać razem seriale, filmy, grać w gry czy słuchać muzyki. Okazuje się, że nie do końca. Tam, gdzie pojawia się telewizor dochodzi do rozproszenia uwagi.

Wystarczy przeprowadzić mały eksperyment – podczas gry czy oglądania serialu opowiedz jakąś zmyśloną historię i zapytaj swojego partnera o jakąś błahą sprawę w związku z nią. Najpewniej odpowiedź będzie pozbawiona logicznego sensu.

Zobacz także:  Ile mamy włosów na głowie? Wiele osób nie umie odpowiedzieć na to pytanie

Dlaczego? Bo intensywne bodźce, jakich dostarcza telewizor, czyli dźwięk, obraz, poszczególne emocje, jakie wywołuje dany film, są o wiele ciekawsze dla naszego mózgu niż zwyczajna rozmowa.

Naszą odpowiedzią na pytanie, jak zbudować trwały związek jest to, że nie powinno być w nim telewizji. Powinniśmy wydzielić sfery życia, w których skupiamy się na sobie nawzajem a nie na telefonie, social mediach czy telewizji.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.