w , ,

Możesz wziąć kąpiel zamiast biegać

Kobieta w wannie.

Kąpiel wydaje się być idealnym zwieńczeniem dnia. Pomaga się zrelaksować, oczyścić myśli i nastawić na kolejny dzień. To także doskonały wstęp do wyciszenia przed snem. Wystarczy ją połączyć z dobrą muzyką i lampką wina czy ulubionego soku.

Naukowcy pokazują jednak, że wyciszającej wodnej rozrywki nie musimy traktować jedynie w kategoriach relaksu! Ta ma mieć wpływ również na naszą sylwetkę i kalorie, które spalamy. Brzmi doskonale, prawda?

Zdaniem badaczy, pasywne pocenie się, do którego dochodzi, gdy leżymy w wannie, owszem – nie zastąpi aktywności fizycznej w naszym życiu, ale może być jej doskonałym uzupełnieniem.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.