w , ,

Czy w szczepionkach są komórki płodów

Strzykawka i ampułka.
unsplash.com

Jak działają szczepionki

W szczepionkach znajdują się nieaktywne patogeny bakterii czy wirusów. Kiedy zostają wszczepione do ludzkiego organizmu, uczą nasz układ odpornościowy, jak powinien zareagować na określony patogen.

Bakterie możemy z łatwością pozyskać, ponieważ są organizmami żywymi. Poważny problem pojawia się w przypadku wirusów, które nie są organizmami żywymi, ponieważ nie są w stanie przeżyć poza organizmem żywiciela. Rozmnażają się tylko wtedy, gdy mają komórki, w których mogą to robić.

Zobacz także:  Przodkowie człowieka znalezieni na wyspie

Aby móc wytworzyć dużą ilość patogenów wirusa, potrzebujemy ludzkich komórek, w których ten będzie się mógł rozmnażać. Właśnie w tym celu są wykorzystywane komórki pobrane od zarodków. Komórki płodów w szczepionkach to tak naprawdę jedynie komórki, które infekuje się wirusem.

Zobacz także:  Najzdrowsze warzywa świata. Jedz je codziennie i żyj wiecznie

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.