w , ,

Mikroplastiki zamieniają się w niebezpieczne patogeny

Kobieta pracująca nad analizami.

Mikroplastiki, to niewielkie cząsteczki tworzyw sztucznych o średnicy, która nie przekracza 5 milimetrów. Znajdują się właściwie wszędzie – w żelach do mycia, szamponach, odżywkach, kosmetykach do pielęgnacji i makijażu.

Coraz częściej mówi się o tym, że znajdują się także w żywności oraz w tym, co pijemy. Jaki jest tego efekt? Że ludzie oraz zwierzęta również zaczynają mieć w swoich organizmach mikroplastiki, który wpływa zarówno na nasze zdrowie, jak i środowisko.

Wpływ mikroplastiku na nasze zdrowie był dotychczas niezbadany. Najnowsze doniesienia naukowe mówią jednak o tym, że jego cząsteczki mogą stawać się siedliskiem patogenów, które negatywnie oddziałują na nasz organizm. Dowiedz się więcej na temat mikroplastiku w naszym środowisku życia!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.