w , ,

Wskrzeszono Alberta Einsteina przez firmę UneeQ z Nowej Zelandii

Naukowcy stworzyli cyfrowego Einsteina.

Naukowcy dokonali czegoś niezwykłego! Wskrzesili Alberta Einsteina. Musimy jednak wiedzieć, że to wskrzeszenie zupełnie nie przypominało tego biblijnego czy mitycznego! Polegało bowiem na stworzeniu jego obrazu oraz odtworzeniu jego głosu.

Wszystko to udało się naukowcom z UneeQ, którzy przy tym projekcie współpracowali z badaczami z Austin. Dzięki temu dzisiaj możemy porozmawiać z fizycznym geniuszem, zadać mu kilka pytań i poznać nieco bliżej jego postać.

Oczywiście całe przedsięwzięcie nie było przypadkowe. Zostało zorganizowane z okazji 100 rocznicy przyznania naukowcowi nagrody Nobla. Celem stworzenia cyfrowego Einsteina było także przybliżenie potencjalnym użytkownikom sposobu korzystania z maszyn, z którymi możemy się komunikować.

Zobacz także:  Kolory pomidorów a ich smak

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.