w , ,

Wiemy dlaczego zaczęto pić piwo

Uprawa ryżu.
unsplash.com

Produkcja piwa 9 tysięcy lat temu

Zdaniem badaczy miejsce, w którym znajdowały się dzbany i proces, w jakim produkowano ich zawartość wskazują na fakt, że nie korzystano z nich na co dzień. Był to drogi i ekskluzywny trunek.

Zobacz także:  Mity i fakty o odchudzaniu- zobacz, co jest nieprawdą

Z analiz wynika, że najpewniej piwo stanowiło swego rodzaju element pogrzebowego rytuału, pożegnania przyjaciela czy rodziny. Jego spożywanie miało podniosły i okazjonalny charakter – zupełnie inaczej, niż dzisiaj!

Musimy wziąć pod uwagę, że dla starożytnych sam proces pozyskania wspomnianych składników piwa nie był tak prosty, jak dla współczesnych ludzi. Ówczesne rolnictwo znajdowało się na dużo niższym poziomie i wymagało większego zaangażowania.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.