w , ,

Roboty w medycynie będą terapeutami

Dłoń robota.
unsplash.com

Wyniki badań

Po przeprowadzonym badaniu przyszedł czas na analizę jego wyników. Okazało się, że osoby, które brały udział w badaniu i były dotykane przez robota, znacznie chętniej poddawały się jego sugestiom.

W przypadku badania chodziło o posłuchanie o alternatywnej formie nauczania. Dodatkowo, osoby, które zostały w badaniu obdarzone dotykiem robota, miały znacznie lepszy humor po nim niż te, które tego nie doświadczyły.

Mimo to, obie grupy kontrolne wskazały, że komunikacja z robotem była bardzo dobra i nie rodziła żadnych problemów natury technicznej.

Zobacz także:  Czy podczas lockdownu pijemy i palimy więcej? Naukowcy mają na to raport

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.