w ,

Niesamowite okrycie naukowców! Zobacz, co musisz zrobić, by tego uniknąć

Niesamowite okrycie naukowców! Zobacz, co musisz zrobić, by tego uniknąć

Wszyscy wiedzą, że smog wpływa negatywnie na układ krążenia i oddechowy. Mało kto wie, że na tym lista się nie kończy. Zanieczyszczone powietrze może również powodować inne choroby. Zobacz, dlaczego warto się chronić przed smogiem.

Niesamowite okrycie naukowców! Zobacz, co musisz zrobić, by tego uniknąć
unearthed.greenpeace.org, Smog tuczy!
Zobacz także:  Wskrzeszono Alberta Einsteina przez firmę UneeQ z Nowej Zelandii

Smog tuczy!

Profesor Michael Jerrett, specjalista od medycyny środowiskowej z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley twierdzi, zawarte w brudnym powietrzu substancje mogą powodować w organizmie wiele reakcji biochemicznych, które z kolei prowadzą do tycia. Według jego badań, osoby które mają styczność z bardziej zanieczyszczonym powietrzem mają zaburzenia apetytu i ciężko jest im utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi.

Zobacz także:  Dzbanek Filtrujący: Czy Warto Inwestować?

Badania na myszach

Zespół dr Qinghua Suna postanowił sprawdzić to na myszach. Podzielono je na te, które oddychają czystym, przefiltrowanym powietrzem oraz te, które musiały żyć z powietrzem pełnym spalin i dymu. Już po 10 tygodniach można było zaobserwować pierwsze efekty. Myszy, które miały styczność ze smogiem posiadały większą objętość tkanki tłuszczowej. Pod skórą, jak i wokół narządów wewnętrznych. Ponadto komórki tłuszczowe u myszy z zanieczyszczonym powietrzem były o ok 20% większe niż w przypadku tych drugich. Innym ciekawym zaobserwowanym zjawiskiem był fakt, że były one również bardziej oporne w przyjmowaniu insuliny.

Zobacz także:  Tych produktów unikają onkolodzy! Uważaj, co jesz

Pyły zawieszone

Na chwilę obecną naukowcy nie potrafią wskazać, konkretnych elementów wywołujących negatywne skutki. Wiadomo jednak, że największym odpowiedzialnym czynnikiem są pyły zawieszone. A zwłaszcza te o średnicy poniżej 2,5 mikrometra. Mogą one dotrzeć do pęcherzyków płucnych i podrażniają je. Komórki płuc produkują wtedy substancje, która ma wpływ na pracę całego organizmu. Mowa o: zaburzeniach pracy mózgu, zwiększonym apetycie, zmianach hormonalnych, wzrost poziomu cytokin, stany zapalne różnych narządów, a także problemy z metabolizmem.

Zobacz także:  Filtr Do Wody z Odwróconą Osmozą: Jak Działa i Kiedy Go Używać