w , ,

Ziemia wkrótce zmieni oś obrotu

Globus w trawie.

Oś obrotu Ziemi przez wielu była postrzegalna, jako coś niezmiennego i trwałego. Jednak kolejne badania pokazują, że jest wręcz przeciwnie. Bieguny geograficzne Ziemi mogą zamieniać się miejscami, choć to dla nas niepojęte!

Nie chodzi o bieguny magnetyczne, ale o te, które fizycznie znajduje się na Ziemi – możemy dostrzec je choćby na globusie, mapie czy będąc fizycznie w skrajnych miejscach naszego globu. Jak zatem możliwe, że dochodzi od takich zmian i skąd o nich wiemy?

We wszystkim pomagają nam obliczenia matematyczne i dokładne śledzenie funkcjonowania Ziemi. Choć jeszcze nic nie jest pewne, to być może kiedyś ponownie Północ zamieni się miejscem z Południem!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.