w , ,

Czy chirurg powinien słuchać muzyki na sali operacyjnej

Chirurg ze specjalną maseczką na twarzy.
unsplash.com

Muzyka wpływa na proces nauki i pracę

Efekt badań był zaskakujący – grupy, w których słuchano jakiejkolwiek muzyki generalnie radziły sobie znacznie lepiej od grupy, w której pracowano w ciszy. Dowodzi to, że nie tylko chirurgom pracuje się lepiej podczas słuchania muzyki.

Wskazuje to również na fakt, że muzyka przyspiesza proces nauki i sprawia, że staje się on bardziej efektywny. Badania nie są jednak jednoznacznie, ponieważ w zestawieniu z badaniami z Imperial College London i Institute of Education  pokazują zupełnie sprzeczne informacje.

Zobacz także:  Domowy sposób na szybkie spalenie zjedzonych pączków

Naukowcy z Londynu wykazali bowiem w swojej pracy, że muzyka na sali operacyjnej nie tylko nie ułatwia pracy chirurgom, ale i znacznie ją utrudnia, ponieważ wpływa na to, że komunikacja pomiędzy członkami zespołu operującego jest utrudniona.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.