w , ,

Czy chirurg powinien słuchać muzyki na sali operacyjnej

Chirurg w maseczce na twarzy.
unsplash.com

Wsparcie czy utrudnienie

Z badań, które przeprowadzono w Londynie na podstawie ponad 20 operacji wynika, że słuchanie muzyki może być korzystne, ale jedynie dla chirurgów i członków zespołu, którzy posiadają już duże doświadczenie praktyczne.

Z obserwacji wynika bowiem, że młodzi, niedoświadczeni lekarze w takiej sytuacji mają problem z tym, by skutecznie komunikować swoją opinię, ponieważ najczęściej są uciszani przez lekarzy, którzy niejako z automatu wykonują swoje zadania.

Autor badania uważa, że może to być niezwykle demotywujące dla ludzi, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w medycynie i zdobywają doświadczenie nie tylko przez obserwację, ale i przez możliwość wspólnego podejmowania decyzji z bardziej doświadczonymi medykami.

Zobacz także:  Miód lepszy niż antybiotyki -badania to potwierdzają!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.