w ,

Domowe szampony, czyli naturalne oczyszczanie

Sposób przygotowania

domowe szampony

Jedną łyżkę sody łączymy z ciepłą wodą. Mieszamy do czasu aż całkowicie się rozpuści. Przygotowany roztwór łączymy ze szklanką wody i łyżką octu jabłkowego. Do całości dodajemy łyżeczkę olejku z drzewa herbacianego. Wszystko przelewamy do butelki – świetnie sprawdzi się butelka po zużytym szamponie. 

Tego rodzaju szamponu możemy używać przez około 2 tygodnie po przygotowaniu. Dzięki zawartości sody dokładnie oczyścimy skórę głowy i jednocześnie pozbędziemy się ewentualnego łupieżu. Z kolei ocet jabłkowy nawilży nasze włosy. Olejek herbaciany będzie zapobiegał ich wypadaniu i zneutralizuje nieprzyjemny zapach octu oraz zapewni nam naprawdę zadbane włosy

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.