w , ,

Ilości ludzi a ilość konfliktów

Figurka żołnierzyka.

Mogłoby się wydawać, że ilość ludzi ma kluczowe znaczenie dla tego, jak wiele konfliktów występuje na danym terenie. Jednak zdaniem naukowców z Japonii może być inaczej. Wzrost ludności w danym miejscu nie zawsze oznacza wzrost napięć społecznych.

Kluczowe znaczenie w tym kontekście mają mieć czynniki społeczne. Według jednej z hipotez większa liczba ludzi sprzyja konfliktom. Wszystko wynika z faktu, że kiedy pojawia się więcej osób, to zasoby muszą być dzielone, więc każdy otrzymuje mniej.

Z tego względu mają wybuchać konflikty o dobra materialne: terytorium, żywność, metale szlachetne, pozycję w danym środowisku. Jednak żadne badanie naukowe nie potwierdza tej teorii – wręcz przeciwnie!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.