w , ,

CO2 zabije 83 miliony ludzi

Dziewczyny trzymające transparent z napisem 'CO2 jest w powietrzu'.

Daniel Bressler z Uniwersytetu Columbia postanowił obliczyć tak zwane społeczne koszty emisji dwutlenku węgla. Podobne obliczenia były już wykonywane na przestrzeni lat, ale badacz uznał, że nie są aktualne i precyzyjne.

Od czasu ich wykonania sytuacja drastycznie się zmieniła, pogorszyła. Emisja wciąż rośnie mimo, że teoretycznie podejmujemy działania, które mają zmierzać do jej zmniejszenia. Prognozy, które przygotowywano lata temu również się nie sprawdziły.

Nowe obliczenia nie są dla nas optymistyczne. Mówią o tym, że jeśli nie zaczniemy działać bardziej zdecydowanie i dosadnie, to do 2100 roku aż 83 miliony ludzi stracą życie przez zbyt dużą zawartość dwutlenku węgla w atmosferze i globalne ocieplenie!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.