w

Jakie są zalety ćwiczenia z hula hop?

Jakie są zalety ćwiczenia z hula hop?

Hula hop większości kojarzy się z zabawą z dzieciństwa. Wbrew pozorom służy nie tylko do zabawy, ale jest świetną pomocą do uzyskania wymarzonej sylwetki. Jakie są zalety ćwiczenia z hula hop?

Dlaczego warto ćwiczyć z hula hop?

Hula hop od lat cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma się co dziwić! Ta obręcz to wyjątkowe narzędzie, które pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, a jednocześnie pięknie modeluje sylwetkę. Dlaczego warto ćwiczyć z hula hop?

 1. Poprawa kondycji fizycznej. Hula hop to świetne ćwiczenie cardio, które pomaga zwiększyć wytrzymałość i poprawić kondycję fizyczną. Regularne kręcenie obręczą podnosi tętno i przyspiesza metabolizm, co przyczynia się do spalania kalorii i utraty wagi.
 2. Wzmacnia mięśnie. Hula hop angażuje różne grupy mięśni, a w tym mięśnie brzucha, talii, pleców, pośladków i nóg. Wykonując ruchy wirujące biodrami i utrzymując obracający się obręcz na miejscu, wzmacniasz właśnie te partie mięśniowe.
 3. Poprawa równowagi i koordynacji. Ćwiczenie z obręczą wymagają utrzymania równowagi i koordynacji ruchów, co prowadzi do poprawy tych umiejętności. Regularne ćwiczenie może pomóc w zwiększeniu kontroli nad swoim ciałem i poprawieniu stabilności.
 4. Rozluźnia mięśnie i redukuje stres. Ruchy hula hop mogą mieć relaksujący efekt na ciało i umysł. Podczas treningu mięśnie się rozluźniają, co z kolei przynosi ulgę w napięciu mięśniowym. Sam trening zmniejsza poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu.

Hula hop efekty treningu

Jeżeli zależy Ci na efektach, to musisz pamiętać o regularnym wykonywaniu ćwiczeń z hula hop. Jeżeli wcześniej nie ćwiczyłaś z obręczą, to zacznij od krótkich sesji i stopniowo zwiększaj czas i intensywność treningu, aby uniknąć kontuzji i przetrenowania. Początkowo ćwicz z użyciem zwykłego hula hop. Potem możesz wybrać model z wypustkami albo inteligentne hula hop, które cieszy się ogromną popularnością.

Pamiętaj, że efekty widoczne są przy systematycznych treningach.  A hula hop efekty, które przekonają Cię do ćwiczeń, to przede wszystkim:

 • modelowanie sylwetki – systematyczne ćwiczenia z hula hop daje efekty w postaci wymodelowanej sylwetki,
 • redukcja tkanki tłuszczowej – tu najlepsze efekty uzyskasz z hula hop z wypustkami, które rozbijają tkankę tłuszczową,
 • utrata wagi – kręcenie obręczą to ćwiczenie aerobowe, które pozwala na zgubienie zbędnych kilogramów,
 • zmniejszenie obwodu talii – regularnie kręcąc hula hop, zmniejszysz obwód w talii.

Jakie hula hop wybrać?

Zanim rozpoczniesz przygodę z hula hop, musisz kupić obręcz. Na rynku jest kilka modeli. Jeżeli jesteś osobą początkującą, zacznij od najprostszego modelu. Później możesz wybrać obręcz z obciążeniem lub smart hula hop. Do wyboru masz trzy rodzaje obręczy:

 • tradycyjną obręcz – dokładnie taka, którą kręciłaś w dzieciństwie,
 • hula hop z obciążeniem – waży więcej niż klasyczna obręcz, co pozwala na intensywniejszy trening,
 • hula hop z wypustkami – obręcz wyposażona jest w wypustki, które masują skórę, a tym samym rozbijają tkankę tłuszczową. Warto dodać, że ten model jest odpowiedni dla osób doświadczonych, a nie początkujących.

Napisane przez Daniel

Student uczelni biznesowej, założyciel portalu Sztosowe.pl, pasjonat nauk przyrodniczych. Interesujący się zdrowym żywieniem, dbaniem o swoje ciało, sportem oraz psychologią. Autor licznych publikacji dotyczących zdrowia oraz urody.