w

Mity o Kościele Katolickim

Mity o Kościele Katolickim

Instytucja Kościoła kryje w sobie wiele tajemnic. Kontrowersje i skandale to
codzienność każdego, kto pojawia się na językach. Co jednak, gdy kontrowersje tworzy organ, o którym się mówi? Badacze Biblii wzięli na tapet, kilka prawd głoszących przez wyznawców Chrystusa.
Przedstawiamy cztery mity o Kościele Katolickim.

Zobacz także:  Nie pij tego! Lekarze ostrzegają przed płynem Lugola

Jezus nie urodził się w stajence

Ewangelie nie mówią nic o narodzinach Jezusa w stajence. Nie ma również wzmianki o obecności klękających woła i osła. Biorąc pod uwagę, jak drogie było drewno w tamtych czasach, mało prawdopodobnym jest, by w Palestynie wykorzystano ten materiał do budowy pomieszczenia dla zwierząt. Jedyną informacją dotyczącą, gdzie, położony został noworodek, istnieje we wspomnieniach św. Łukasz. Mówi on o żłobku. Św. Mateusz natomiast wspomina jedynie, że narodziny miały miejsce w Betlejem.

Zobacz także:  Pracujesz w domu? Musisz mieć te rzeczy!

Brak rodzeństwa

Choć mało kto wie, Jezus posiadał rodzeństwo. Mateusz i Marek wymieniają imiona jego braci: Jakub, Józef, Juda, Szymon. Mowa jest również o siostrach. Sam fakt, nie powinien wzbudzać kontrowersji. Potomstwo oznacza przychylność Boga, dlaczego więc miałoby to być odbierane negatywnie? Wszystko za sprawą wykreowania się kultu ,,Maryi zawsze dziewicy”. Według tego, Maryja nie powinna mieć dzieci poza Jezusem.

Zobacz także:  Te artykuły zostały wybrane specjalnie dla Ciebie!

Data narodzin

W Biblii nie ma wskazanej konkretnej daty. Nie wspomina się również o porze roku, kiedy to miało miejsce. 25 grudnia został wybrany, jako data symboliczna. Pokrywa się to z zimowym przesileniem słońca, który w Rzymie świętuje się, jako dzień solarnego boga Mitry. W apokryfach znowu, zostaje wskazana data 25 marca, jako dzień poczęcia Jezusa. A więc, równo 9 miesięcy później, to jest 25 grudnia miałby przyjść on na świat. Tylko dwóch ewangelistów wspomina narodziny Jezusa. Św. Mateusz twierdzi, że miało to miejsce za panowania króla Heroda Wielkiego. Jak wiadomo, zmarł on w IV w.p.n.e.. Św. Łukasz natomiast podaje, że przyjście na świat miało miejsce w momencie spisu ludności za czasów Kwiryniusza. Polityk ten objął jednak władzę w 6 roku naszej ery. W VI w. papież Jan I, rozkazał zakonnikowi Dionizjuszowi Mniejszemu wykonanie obliczeń. Wynikało z tego, że Jezus przyszedł na świat w 753 roku od założenia Rzymu. Współcześni naukowcy twierdzą, że Dionizjusz dokonał pomyłki. Wszystko wskazuje, że Jezus urodził się w ok 6 roku przed narodzinami Chrystusa.

Zobacz także:  Największa wygrana w Lotto - top10

Święty Józef nie musiał być stary

Informacje na temat Św. Józefa pochodzą z apokryfów. Są to księgi o tematyce biblijnej, ale nie znajdują się w kanonie lektur wyznawców Chrystusa. Jedyną wzmianką o przybranym ojcu Jezusa, mówi o tym, że jest on cieślą. Ewangeliści nie spisali żadnych wypowiedzi, które Józef miałby skierować do żony bądź adoptowanego syna. Choć zgodnie z obowiązującym prawem, mógł oskarżyć Maryję o cudzołóstwo i ją przepędzić. Nie zrobił tego, bo według wspomnień, Bóg nakazał mu to we śnie. W kolędach padają słowa ,,I Józef stary ono pielęgnuje’’. Jednak, według posiadanych danych, nie można określić jego wieku.

Zobacz także:  Kilka zdrowych potraw, które warto jeść

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.