w , ,

Wyrosła marsjańska koniczyna

Koniczyna.
unsplash.com

Wyhodowana koniczyna

Koniczyna została wyhodowana przez badaczy z Colorado State University. Cały proces by się nie udał, gdyby nie pomoc bakterii. Te zamieszkują korzenie roślin i tworzoną w nich specjalne brodawki.

To pozwala roślinom wiązać cenny azot z atmosfery. W zamian za to bakterie pobierają od roślin te składniki odżywcze, które są im potrzebne, by przetrwać. Najczęściej metodę tę stosuje się w przypadku roślin bobowatych.

Zobacz także:  Wilki w lesie zapewniają nam bezpieczeństwo

Należy do nich bób, fasola czy wspomniana koniczyna! Cały zabieg jest korzystny dla gleby, ponieważ pozwala w naturalny sposób nawieźć ją azotem, by w kolejnym roku plony były wydajniejsze i odporniejsze na choroby.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.