w , ,

Zrób nalewkę z jeżówki – przyda Ci się jesienią

Echinacea - kwiaty na łące.
unsplash.com

Skuteczność nalewki

Szacuje się, że nalewka na przeziębienie jest w stanie zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji nawet o 50%! Wszystko dzięki temu, że jeżówka pobudza procesy fagocytozy.

W jej trakcie komórki układu odpornościowego wyłapują i wchłaniają bakterie oraz wirusy. Dodatkowo echinacea pobudza również produkcję leukocytów, które wydzielają substancje przeciwwirusowe. Najlepiej połączyć suplementację nalewki z innymi produktami, które są bogate w składniki odżywcze.

Zobacz także:  Już wiemy gdzie powstanie ludzka kolonia w kosmosie

Należy do nich przede wszystkim czarny bez. Kieliszek nalewki możemy połączyć z kieliszkiem syropu już wtedy, gdy odczuwamy pierwsze objawy infekcji. Mamy szansę wówczas wdrożyć również suplementację witaminy C, a lekkie przeziębienie nie rozwinie się w poważną infekcję.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.