w , ,

Plemniki, jajeczka i nasiona trafią na Księżyc

Laboratorium, w którym pracuje człowiek.
radiowroclaw.pl

Jakie warunki panowałyby w banku

W baku, gdzie miałyby znajdować się plemniki oraz pozostały materiał genetyczny, panowałyby kriogeniczne temperatury. Oznacza to, że wszystkie nasiona czy plemniki byłyby przechowywane w specjalnych lodówkach.

Nasiona musiałyby zostać schłodzone do temperatury -180 stopni Celsjusza. Z kolei komórki macierzyste wymagałyby jeszcze niższej temperatury, która miałaby wynosić około -196 stopni Celsjusza. Same lodówki byłyby napędzane energią elektryczną, pochodzącą z paneli słonecznych, znajdujących się na Srebrnym Globie.

Zobacz także:  Czy Zorro istniał naprawdę? Tak i pochodził z Irlandii, a jego życie było niesamowite

Dzięki takiemu rozwiązaniu naukowcy mieliby pewność, że bez względu na to, co wydarzy się na Ziemi – katastrofa ekologiczna, nagła zmiana klimatu – różnorodność gatunkowa występująca na naszej planecie by przetrwała.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.