w , ,

Plemniki, jajeczka i nasiona trafią na Księżyc

Astronauta na Księżycu.
unsplash.com

Trudne przedsięwzięcie

Profesor Thang z University of Arizona uważa, że Ziemia nie jest stabilnym środowiskiem do życia, co pokazała chociażby erupcja wulkanu Toba, która spowodowała 1000-letni okres ochłodzenia na Ziemi. W związku z tym warto zastanowić się nad tym, czy bank genów nie jest inicjatywą konieczną do zrealizowania.

Choć byłoby to niezwykle trudne przedsięwzięcie, wymagające około 250 lotów na Księżyc, to sprawiłoby ono, że stalibyśmy się cywilizacją kosmiczną i jeszcze bardziej rozwiniętą technologicznie. Idea została ogłoszona na międzynarodowej konferencji naukowej  Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników Aerospace.

Dzięki niej plemniki, komórki jajowe i nasiona wielu różnorodnych gatunków, żyjących na Ziemi, mogłyby przetrwać tysiące lat. Jak na razie jest to jednak jedynie pomysł, który wymaga dalszych badań na temat ewentualnego oddziaływania warunków panujących na Księżycu na materiał genetyczny.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.