w , ,

Czy Księżyc wpływa na Twój sen

Młoda dziewczyna siedząca nocą na łóżku przed komputerem.

Wiele osób uważa, że Księżyc w pełni niekorzystnie wpływa na ich sen i wypoczynek. W wielu zakątkach świata obwinia się księżycowy blask o to, że utrudnia nam zasypiania i sprawia, że przez wiele godzin nie możemy ułożyć się do snu.

W Szwecji na przestrzeni lat przeprowadzano badanie, które miało dać jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy Księżyc fatycznie utrudnia nam regenerację. Odpowiedź jest jednoznaczna: każdy dzień pełni, to średnio 20 minut snu mniej!

Badanie wydaje się być przełomowe, ponieważ po raz pierwszy nie opierało się ankietach czy na badaniach laboratoryjnych, gdzie badani spaliby poza swoim miejscem zamieszkania. Możemy więc oczekiwać, że po raz pierwszy analizy są obiektywne i mają jednoznaczny wynik!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.