w

Jej kod zabrał człowieka na księżyc. Ta kobieta pracowała razem ze swoją 4 letnią córką

Margaret Hamilton i jej oprogramowanie.

Kobiety nie są uważane za szczególnie uzdolnione technicznie. Mimo upływu lat i pozornej równości, wciąż niewiele kobiet zajmuje się takimi dziedzinami, jak matematyka, fizyka czy programowanie. Margaret Hamilton udowodniła jednak, że wcale nie są w tym słabsze!

Już dziesiątki lat temu kobieta pokazała, że tkwi w niej siła, inteligencja i kreatywność, pomagająca łamać wszelkie przeciwności losu i sprawiać, że świat wykonuje potężny krok do przodu.

W końcu tak właśnie było. Margaret przyczyniła się bowiem do tego, że człowiek mógł postawić nogę na Księżycu i zgłębić wiedzę na jego temat. I choć dzisiaj niewielu o niej wie, to z pewnością wiele jej zawdzięczamy, jako ludzkość.

Ze względu na to, że to nie ona osobiście stanęła na Księżycu, słyszeliśmy nie o niej a o Armstrongu czy Aldrinie. Pora zgłębić wiedzę na jej temat i dowiedzieć się, na czym polegał jej fenomen!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.