w , ,

Plemniki, jajeczka i nasiona trafią na Księżyc

Praca w laboratorium genetycznym i część spirali DNA.
subiektywnieofinansach.pl

Plemniki, jajniki i nasiona na Księżycu – idea

W związku z wydarzeniami, które miały miejsce w Spitsbergenie naukowcy jednoznacznie stwierdzili, że potrzebne jest alternatywne rozwiązanie. Wkrótce doszli do wniosku, że będzie nim… budowa banku genetycznego na Księżycu!

Plemniki, jajniki oraz nasiona miałyby być przechowywane na Księżycu – ściślej mówiąc pod jego powierzchnią. Doskonałym miejscem do tego ma być jaskinia lawowa, która utworzyła się na skutek tego, że w przeszłości przez Srebrny Glob przepływała rzeka lawy, która wydrążyła jaskinie.

Średnica niektórych jaskiń przekracza nawet 100 metrów. Warunki, które panowałyby w takiej jaskini byłyby niezwykle sprzyjające dla znajdującego się tam materiału genetycznego. Chroniłyby go przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, zmianami temperatury i meteorytami.

Zobacz także:  Ile zarabia psychiatra i czym się zajmuje?

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.