w , ,

Plemniki, jajeczka i nasiona trafią na Księżyc

Jaskinie na Księżycu.
unsplash.com

Konstrukcja kosmicznego banku genetycznego

Naukowcy zaproponowali, jak powinien wyglądać bank genetyczny, w którym znajdowałyby się plemniki czy nasiona. Według nich do jego wnętrza powinny prowadzić windy – ich ilość byłaby uzależniona od ostatecznego kształtu konstrukcji.

W budowie i planowaniu miałyby pomóc niewielkie roboty o nazwie SphereX. Mogłyby zostać umieszczone we wnętrzu jaskiń i sprawdzić, jakie panują w nich warunki. Pobrałyby także próbki pyłów, które się w nich znajdują.

Zobacz także:  10 pomysłów na zdrowe obiady bez smażenia!

Dzięki temu możliwe byłoby dokładne zbadania kształtu oraz konstrukcji powstałych już jaskiń. Dzięki temu naukowcy wiedzieliby, w jaki sposób powinni przygotować projekt banku tak, by ten był funkcjonalny i w pełni zabezpieczony przed uszkodzeniami.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.