w

Polscy archeologowie odkryli najstarsze miasto świata

Polscy archeologowie odkryli najstarsze miasto świata

Nierzadko mówi się o nowych odkryciach. Każde z nich jest jednak ważne. Pozwala to lepiej zrozumieć przeszłość. I tym razem, odkrycie polskich archeologów przyczyniło się do lepszego zrozumienia czasów XI i X w.p.n.e – najstarsze miasto świata.

Zobacz także:  Magiczne sposoby na pozbycie się zmarszczek. Możesz już nigdy ich nie mieć!

Najstarsze miasto świata

W Qaramel znajdują się osady kultury. Jomon w Japonii oraz kilkanaście osad z terenów Chin Środkowych uznane są za najstarsze świadectwa obecności ludzi z gatunku homo sapiens. Mimo to, odkrycie polskich archeologów wskazuje na znacznie wyższy rozwój osadników zamieszkujących te tereny. Znalezione w tym miejscu elementy architektury i sztuki oraz przeanalizowane techniki budowlane potwierdzają wyższość mieszkańców nad dotychczasowymi odkryciami.

Zobacz także:  Pomysły na prezent, które nie wychodzą z mody!

Qaramel

Wszystko może wynikać z umiejscowienia osady. Niegdyś znajdował się tu szlak handlowy. Położenie w dolinie rzeki Kueik ma znaczenie strategiczne. Dostęp do dóbr z wymian handlowych, a także szybkość przekazywanych informacji miały wpływ na rozwój tej osady. Według wyników odkryć, można powiedzieć, że miejsce to przypominało współczesny krajobraz.

Zobacz także:  Nieznane fakty z życia Adolfa Hitlera

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.