w , ,

Baza na marsie z krwi i moczu

Astronauta wśród czerwonych skał.
unsplash.com

Baza na Marsie – alternatywne rozwiązanie

Zdaniem Aleda Robertsa z Uniwerstytetu w Manchesterze baza na Marsie może powstać z tego, co znajduje się na tej planecie oraz z materiałów, które mogą tam wytworzyć ludzie.

Planeta jest bogata w minerały, z których moglibyśmy zbudować budynek. Problemem jest jednak woda, której dotychczas tam nie odkryto. To właśnie ona miałaby związać cement w zwartą, twardą i wytrzymałą konstrukcje. Istnieje dla niej pewna alternatywa.

Zobacz także:  15 niesamowitych właściwości papryki czerwonej

Ma nią być ludzki mocznik oraz albumina. Mocznik znajduje się w moczu, pocie a nawet w naszych łzach. Z kolei albumina znajduje się w osoczu. Jest białkiem, które stanowi aż 2/3 wszystkich białek znajdujących się w osoczu.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.