w , ,

Baza na marsie z krwi i moczu

Skały.
unsplash.com

Problematyczne przedsięwzięcie

Część naukowców uważa, że projektowana w ten sposób baza na Marsie jest z góry skazana na porażkę. Ma to wynikać z faktu, że naukowcy nie bazują na faktycznej glebie z Marsa, a jedynie na materiale, który ją odzwierciedla.

To z kolei ma oznaczać, że tak naprawdę nie wiemy, jakie są właściwości materiału z sąsiedniej planety. Znamy jedynie właściwości fizyczne a nie chemiczne materiału, na którym chcemy oprzeć tak poważne przedsięwzięcie.

Zobacz także:  Przepis na ocet jabłkowy: prosty sposób na domową produkcję

Mogłoby się wydawać, że problem można łatwo rozwiązać. W końcu wystarczy przetransportować próbki gleby z Marsa na Ziemię. Niestety okazuje się, że na to będziemy musieli poczekać minimum 10 lat.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.