w , ,

Baza na marsie z krwi i moczu

Pobieranie krwi.
unsplash.com

Etyczny problem

Wielu naukowców uważa również, że baza na Marsie nie powinna powstawać z ludzkiej krwi. Podkreślają oni, że jest to materiał, którego my ludzie potrzebujemy, by żyć.

Nie jest to produkt uboczny działania naszego organizmu, jak na przykład mocz. Ludzka krew ratuje życie innym ludziom i pełni kluczową rolę w funkcjonowaniu organizmu, więc wykorzystywanie jej w tym celu może być wysoce nieetyczne.

Zobacz także:  Na świat przyszedł chłopiec z trzema penisami. To pierwszy taki przypadek w historii

W odpowiedzi na te zarzuty autorzy projektu mówią o tym, że możliwe byłoby jedynie pozyskiwanie tych produktów z osocza, które są potrzebne do budowy bazy i dalsze przetwarzanie tych produktów, które zostaną. To jednak nie rozwiewa wątpliwości natury etycznej.

Zobacz także:  Chcesz mieć płaski brzuch? To Ci w tym pomoże

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.