w , ,

Ta gra manipuluje naszymi zmysłami

Granie na padzie w grę.
unsplash.com

Przebieg eksperymentu

Nim naukowcy przystąpili do eksperymentu musieli nauczyć myszy, jak mają grać. W tym celu kilkadziesiąt gryzoni przeszło specjalistyczne szkolenie. Jego efektem było to, że zwierzęta nauczyły się wkładać nosy do dziury, gdy słyszały określone dźwięki.

Nauczono je także obsługi gry komputerowej. W kolejnym etapie do eksperymentu przystąpili ludzie – było to łącznie 220 osób. Miały one zgłaszać, że słyszą określone dźwięki za pomocą kliknięcia myszką. Od czasu do czasu ludzie i myszy słyszeli dźwięki, które w rzeczywistości były halucynacją.

Postrzegali je, jako wskazówkę dźwiękową, o której wcześniej wspomniano ludziom, a którą zgłaszać nauczono myszy. Naukowcy odnotowywali każdą tego rodzaju halucynację, by móc później bliżej przyjrzeć się jej występowaniu.

Zobacz także:  Kurkuma - właściwości i zastosowanie

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.