w , ,

Ta gra manipuluje naszymi zmysłami

Halucynacje.
unsplash.com

Halucynacje u gryzoni

Naukowcy chcieli zbadać, w jaki sposób działają obwody neuronowe u gryzoni. W tym celu zaaplikowali im przed kolejną częścią badania dopaminę oraz ketaminę.

Efekt był taki, że po ich aplikacji myszy zgłaszały występowanie większej ilości zjawisk, które były zbliżone do halucynacji niż w sytuacji, gdy nie otrzymywały one żadnych dodatków. Zarówno ketamina, jak i dopamina powodowały podobną ilość złudzeń.

Naukowcy zauważyli jednak, że ketamina nie powoduje żadnych skutków ubocznych (dekoncentracji, kłopotów z wydajnością). Na tej podstawie uznali, że udało im się sprawdzić, jak dopamina i ketamina wpływają na ilość halucynacji.

Zobacz także:  Magiczny napój Ayahuasca, święta krew Jezusa przyjmowana od tysięcy lat!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.