w , ,

Prezerwatywa dla kobiet i mężczyzn

Metoda antykoncepcji testowana w laboratorium.
unsplash.com

Wynalazek powstały z poczucia misji

John Tang Ing Chinh podkreśla, że głównym celem stworzenia prezerwatywy nie były względu komfortu czy równości płci, choć i one mają ogromne znaczenia. Są jednak swego rodzaju skutkiem ubocznym działań ukierunkowanych na poprawę stanu zdrowia pacjentów ginekologa.

Jak wspominaliśmy wcześniej, mężczyzna pochodzi z Malezji – kraju, w którym poważnym problemem są choroby weneryczne takiej, jak kiła, rzeżączka, chlamydioza, grzybica narządów płciowych czy zakażenia wirusem HIV bądź HPV.

Aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się chorób oraz zredukować ilość niechcianych ciąż, mężczyzna postanowił stworzyć uniwersalną metodę antykoncepcji, która będzie skuteczna i będzie stanowiła barierę ochronną przed chorobami wenerycznymi.

Zobacz także:  Pierwsze objawy małpiej ospy. Musisz o nich wiedzieć!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.