w , ,

Najszczęśliwsze lata życia człowieka

Mężczyzna na tle zachodu słońca - najszczęśliwsze lata życia.
unsplash.com

Najszczęśliwsze lata życia

Rezultaty badania mogą być dla wielu zaskakujące. Otóż wynika z nich, że najszczęśliwsze lata życia przypadają u nas pomiędzy 30-34 rok życia. To oznacza, że od momentu narodzin nasze poczucie szczęścia stale rośnie.

Jednak kiedy kończymy 30 lat, zaczyna systematycznie spadać. Nie jest to spadek drastyczny u większości z nas. Przypomina raczej powolne schodzenie w dół ze szczytu, niż szybki zjazd po linie, ale jest z pewnością zauważalny.

Zobacz także:  Hiroszima po 76 latach od wybuchu. Zobacz jak wygląda dzisiaj

Co ciekawe, badani wskazywali ten sam okres życia, jako najszczęśliwszy, bez względu na płeć. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn punkt szczytowy następował około 30 roku życia.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.